איך להתחיל דיאטה סינית אחרי החגים

חגי תשרי מביאים איתם ברכה, התחלות חדשות וגם לא מעט אתגרים בתחום האוכל- אכילה מרובה מידי, חוסר בפעילות גופנית ועודף מתוקים גורמים אצל הרבה אנשים לקושי בשמירה על המשקל ועלייה דרסטית בקילוגרמים.

התזונה הסינית, מתייחסת לעודף משקל בצורה שונה מהצורה המקובלת בתזונה המערבית. על פי עקרונות הדיאטה הסינית שומן=ליחה וקשור לחולשה של מערכת העיכול או חולשה של ה"טחול" הסיני, על מנת לרדת במשקל ולהפחית את הצורך במתוק הנה מספר טיפים איך להתחיל דיאטה סינית אחרי החגים-

       7 טיפים איך להתחיל דיאטה סינית אחרי החגים:

  • העדיפו מזונות כתומים מבושלים המחזקים את ה"טחול הסיני" ומפחיתים צורך במתוק- דוג': בטטה, גזר או דלעת מבושלים, מרק כתומים או נזיד עדשים כתומות.
  • בחרו בדגנים מלאים והפחיתו דגנים מעובדים- דגנים מלאים עשירים בסיבים, ויטמינים ומינרלים ומחזקים את מער' העיכול, בעוד שדגנים מעובדים יוצרים על פי הדיאטה והתזונה הסינית "ליחה פנימית", חולשה של מער' העיכול והשמנה. דגנים מומלצים בתזונה הסינית לירידה במשקל: לחם מלא, דייסת קוואקר, גריסי פנינה, אורז מתוק ומלא, קינואה.
  • קצת "מר" לא מזיק- תוספת מעט אוכל "מר" לארוחה ישפר את יכולת עיכול הארוחה ויחזק את מער' העיכול. דוג' למזונות מתאימים:נבטי אלפלפא, שיפון, תה, בצל ירוק, כורכום, סלרי, חסה.
  • פנקו את עצמיכם בתה חם בסיום הארוחה- תה ירוק או שחור מסייע לעיכול של הארוחה, עוזר בפירוק שומנים ומפוגג ליחה. התה הירוק נחשב יעיל יותר לירידה במשקל.
  •  הרמב"ם וחכמים סינים אמרו- "בבוקר תאכל כמלך, בצהריים כבן מלך, ובערב כאביון"-על פי השעון הסיני והתזונה הסינית בבוקר העיכול הוא בשיאו לכן בבוקר אפשר ומומלץ לאכול ארוחת בוקר מלאה וטובה, בעוד שאחרי 20:00 בערב העיכול נחלש, מסיבה זו מומלץ לסיים את האכילה עד השעה 20:00 בערב.
  • הפחיתו במידה ניכרת מזונות "מתוקים מידי" ו"שמנים מידי" המחלישים את העיכול- דוג' למזונות כאלו: סוכר לבן, קמח לבן, מאפים כמו בורקס, פיצה, גחנון, מטוגנים, גבינות שמנות מכל הסוגים.
  • תוכנית מותאמת אישית- אבחון סיני מדוייק, התאמה לסדר היום הייחודי שלכם ויעדים ברורים לשינוי יעזרו לכם למצוא את הדרך הטובה ביותר בשבילכם להתחיל בדיאטה סינית, להתמיד בתהליך ולפרגן לעצמיכם אורח חיים בריא שקל יותר להתמיד בו.

 

SurfSite - בניית אתרים  |  zeART - עיצוב גרפי