מאמרים ופרסומים

כאן תמצאו מאמרים וטיפים על דיאטה ותזונה נכונה בהתאם לעקרונות התזונה הסינית והמערבית ואימון להרזיה ובריאות בגישה המוטיבציונית

השראה להרזיה ואורח חיים בריא

השנה התחילה ולקראת ראש השנה והחגים הבאים עלינו לטובה, זה הזמן לעשות חושבים ולמצוא את הסיבה מעוררת ההשראה שלך לשים את התזונה שלך במרכז ולשמור על אורח חיים בריא והשראה להרזיה, ככל שנצליח להתחבר יותר לתמונה מעוררת ההשראה שלנו וליצור תמונה מיטבית שלה בראש, כך יהיה לנו קל יותר להתמיד בהרזיה ולהזכיר לנו את הסיבה שבגללה חשוב לנו לשמור על אורח חיים בריא.

באופן אישי, לי קל יותר להתחבר להשראה לאורח חיים בריא והרזיה כשאני עושה ספורט או כשאני מעבירה סדנאות בישול בריא והרזיה ורואה כל פעם מחדש איך ביחד קל יותר לעשות את השינוי, ההשראה שלי לאורח חיים בריא היא האנרגיות שאני מקבלת כשאני אוכלת נכון ועושה ספורט וכשאני מצליחה להעביר את השינוי הלאה למשפחה, למתאמנות ולמשפחות בסדנאות בישול והרזיה. להמשך »


משפחה בריאה ביחד- 4 דרכים להכניס את המשפחה למסגרת אכילה בריאה משותפת

סוף החופש הגדול הגיע ובמיוחד בתקופה זו הרבה הורים מביעים בלבול, דאגה וחוסר אונים מהאכילה של הילדים שלהם.

המצב מוחמר כאשר ילד אחד סובל מעודף משקל והילד השני בררן ולא מוכן לאכול כמעט כלום, לעיתים המצב הופך להיות אבסורדי, כאשר אחרי ילד אחד מתחננים שיאכל משהו ולילד השני שמים כל הזמן גבולות.

חשוב שכללי האכילה בבית יהיו אחידים לכולם, בעיקר לאור העובדה שלעיתים הרגלי האכילה של הילד מבטאים גם צורך רגשי בתשומת לב ולא רק צורך פיסיולוגי. להמשך »


תזונה נשית ומערכת היחסים שלנו עם האוכל

האם קורה לך שאת מוצאת את עצמך אוכלת משהו מתוק בלי שהתכוונת לכך ואחר כך מרגישה רגשות אשמה, או שמפרגנת לעצמך משולש פיצה ומגלה שאכלת חצי מגש ומענישה את עצמך בשבירה של הדיאטה ואכילה מכל הבא ליד.

מערכת היחסים שאנחנו מפתחים עם האוכל היא מורכבת, מתפתחת עם השנים ומושפעת ממגוון רחב של היבטים להמשך »


דיאטה לילדים? אפשר גם אחרת- גישה אינטגרטיבית לטיפול בהשמנת ילדים

הילד עלה במשקל, ניסיתים שיטות שונות: שבוע בלי ממתקים, מאמן כושר אישי, הכנתם  מאכלים מיוחדים, דיברתם עם המורה, אבל לאורך זמן הילד רק עלה במשקל ובכל פעם שראה אתכם מתקרבים למטבח, אמר שהוא רעב וביקש ממכם שתכינו לו משהו טעים לאכול. השמנת ילדים היא נושא מורכב, הנובע לעיתים מאכילה רגשית, צורך ביותר תשומת לב, חוסר בטחון עצמי, בחירות וכמויות לא מותאמות של מזונות. להמשך »


איך להתמיד בדיאטה בכייף ולהגביר מוטיבציה לשינוי?

גלית קלקשטיין- לרדת במשקל בכייף- הגברת מוטיבציה לשינוי שקל להתמיד בו

מכירים את ההרגשה שירדתם 20 ק"ג ממשקלכם, עבדתם מאוד קשה בשביל להצליח במשימה, אבל אחר כך עליתם אותם חזרה עם ריבית. או שהתחלתם "דיאטת קסם" חדשה, שמורידה רק את השומן הביטני, אבל אחרי שהתמדתם בה איזושהי תקופה, הרגשתם צורך לפצות את עצמיכם במתוק, וכבר לא הצלחתם לחזור למשטר הקפדני שהייתם בו.

מתאמנים רבים שמגיעים אליי להרזייה מתארים את התסכול של הקושי בהתמדה בדיאטה לאורך זמן, מתאמן אחד אמר שיש לו המון מוטיבציה כשהוא מתחיל תוכנית הרזיה חדשה, אבל ברגע שהוא מגיע לאיזשהו יעד שהוא הציב לעצמו כל המוטיבציה יורדת והמשקל חוזר חזרה, מתאמנת אחרת תיארה מצב שהיא נמנעת מאכילת ממתקים על מנת לא להשמין אבל ברגע שהיא אוכלת כבר משהו ש"אסור" היא כועסת על עצמה ואוכלת את כל הקופסא. להמשך »


מה לא כדאי לעשות עם ילד בררן באוכל?

בררנות באוכל הפכה להיות תופעה מאוד נפוצה בחברה המערבית, ילדים רבים נמנעים מאכילת סוגים מסוימים של מאכלים, בעיקר ירקות ופירות ובשר מסוגים שונים. נושא האכילה או אי האכילה של הילד עלול להפוך בקלות למשחקי כוחות בין הילד להוריו ומבחינת ההורים חשוב לשמור על חוקים וכללים ברורים באכילה ופחות להשאב למקום הריגשי של פיצוי הילד בממתקים על זה שלא אכל כלום בארוחה ובכך ליצור מעין כדור שלג של אכילה לא מתאימה ומזינה לאורך זמן. ישנם מספר דברים שלא כדאי לעשות עם ילד בררן באוכל על מנת לא להחמיר את המצב. להמשך »


איך להתחיל דיאטה סינית אחרי החגים

חגי תשרי מביאים איתם ברכה, התחלות חדשות וגם לא מעט אתגרים בתחום האוכל- אכילה מרובה מידי, חוסר בפעילות גופנית ועודף מתוקים גורמים אצל הרבה אנשים לקושי בשמירה על המשקל ועלייה דרסטית בקילוגרמים.

התזונה הסינית, מתייחסת לעודף משקל בצורה שונה מהצורה המקובלת בתזונה המערבית. להמשך »


ניקוי רעלים להתחדשות הגוף והאנרגיות בתזונה הסינית

ניקוי רעלים להתחדשות הגוף והאנרגיות בתזונה הסינית:

מה זה ניקוי רעלים?

לפי הרפואה הסינית אחת לשנה לפחות מומלץ לנקות את הגוף מכל הפסולת שהצטברה בו כל השנה והרעלים שהצטברו בגוף כתוצאה מאכילה לא מאוזנת, זיהום אויר, חומרים מזיקים במזון, מתח נפשי או עצבנות, ניקוי כזה יאפשר לגוף לנקות את הפסולת המיותרת ולאנרגיה ולחיוניות לזרום באופן חופשי בגוף. להמשך »


תזונה בהתאמה אישית והרזיה לפי סולם הרעב והשובע

קרה לכם שאכלתם יותר מידי, ואח"כ הרגשתם לא טוב ושאלתם את עצמיכם בשביל מה הייתי צריך את כל זה? האם יש ימים שבהם אתם לא אוכלים כלום עד הערב ואז בערב מתנפלים על מה שיש ואח"כ מרוב עייפות ונפיחות נרדמים ישר.

רבים מאיתנו באורח החיים המודרני והמהיר לא אוכלים מתוך הקשבה פנימית אמיתית לצרכי הרעב והשובע של הגוף ומתמרנים בין המשימות השונות, ללא עצירה תכנון וחיבור לאותות הפנימיים ולתחושות האמיתיות שלנו. להמשך »


SurfSite - בניית אתרים  |  zeART - עיצוב גרפי